Loading ...

آبکاری آریا پی وی دی

آبکاری استیل

آبکاری استیل

 

آبکاری استیل

 

استیل یک نوع از فولاد میباشد که مواد و آلیاژهای تشکیل دهنده آن در آبکاری استیل طوری است که در آن درصد نیکل و کروم از بقیه آلیاژها معمولا بیشتر است. اگر اندازه آلیاژ کروم تشکیل دهنده در آبکاری استیل بیشتر از5/10 درصد باشد در آن را استنلس استیل یا فولاد ضد زنگ می نامند و ویژگی این مدل از آبکاری استیل این است که در برابر خوردگی و فرسایش و زنگ زدن بسیار مقاوم و مستحکم است یعنی اینکه این نوع آبکاری استیل در برابر رطوبت و نم دچار خوردگی و زنگ زدگی نمیشوند ولی این ویژگی به شرایطی وابسته است که از جمله این شرایط این است که در مناطق آلوده قرار نگیرند و آب و هوای مرطوب و مناطق نزدیک دریا ممکن است در مرور زمان اثرات مخربی را روی محصولات تولید شده داشته باشد و همین امر سبب کم شدن مقاومت و فرسایش آن میشود. در اکثر مواقع استیل ها و تجهیزات تشکیل شده از استیل و آبکاری استیل در تمامی محیطهای مختلف بدون پوشش هستند ولی در بعضی از مواقع و مکانها هم ممکن است نیاز به پوشش دهی داشته باشند.
در ادامه این مطلب قصد داریم در مورد روشهای به کار برده شده برای آبکاری استیل توضیحاتی را برای شما عزیزان ارائه دهیم . اگر میخواهید بدانید که آبکاری استیل چیست با ما همراه باشد
برای دانستن روش آبکاری استیل که چگونه است، پاکسازی فلز استیل قبل از آبکاری استیل چگونه است، در آبکاری استیل ازچه فلزاتی استفاده می شود و فرق بین آبکاری استیل و دیگر آبکاری ها چگونه است.

 

آبکاری استیل در مکان های مختلف می تواند کاربرد های بسیار زیادی داشته باشد. این را باید در نظر بگیریم که  قبل از روکش و آبکاری استیل باید سطح فلز را بسیار تمیز و به صورت بسیار دقیق پاکسازی کرد. برای آبکاری استیل از روش های مختلفی استفاده میشود که برای نمونه میتوان به آبکاری استیل با فلز ، آبکاری استیل با لوله آهنی ، آبکاری استیل با روی و ... نام برد.

 

در ابتدا مقدمه ای کلی در مورد انواع آبکاری ها را برای شما بیان میکنیم و در ادامه به بررسی آبکاری استیل میپردازیم.

  

مقدمه ای بر آبکاری استیل الکتریکی

 

در این روش مقداری گالوانیک یک فلز بر اثر و اساس واکنشهای الکتروشیمیایی بر روی فلزات صورت می‌گیرد. این روش به هنگامی است که الکترولیز در سطوحهای محدود الکترولیت بر اثر الکتروشیمیایی الکترون‌ها دریافت یا احیا میشوند و یا اکسیداسیون می ‌شوند. این نوع واکنشهای مشخص در آند و کاتد الکترولیت ها همیشه به صورت همزمان انجام میپذیرند. محلول ها و مواد الکترولیت ها باید از یون های فلز رسوب ‌کننده تشکیل شده باشند و به علت اینکه یونهای فلزها دارای بار مثبت می باشند به جذب بارهای مخالف تمایل نشان میدهند و به حرکت در سمت الکترودی که دارای الکترون اضافی می ‌باشد یا همان قطب منفی یا کاتد میروند. قطب مخالف که دارای کمبود الکترون میباشد را قطب مثبت یا آند مینامند.
به طور کل مراحل علمی آبکاری و پوشش  را می‌توان به صورت زیر عنوان نمود.

 

هنگامی که یک اتم در آند یک یا چند الکترون را از دست می‌دهد  درحالت پوشش ‌دهی به صورت یون مثبت بوجود می آید. در ادامه یون مثبت به طرف کاتد یعنی محل تجمع الکترون‌ها جذب میشود و در جهت آن به حرکت در می آید. این یون الکترون‌های از دست داده را در سمت کاتد است را به دست می آورد و پس از تبدیل به اتم به صورت جزیی از فلز رسوب می‌کند.

 

 

 

موقعیت های استفاده از نانوتکنولوژی در صنایع آبکاری استیل

 

در سالهای اخیر نانوتکنولوژی که نام دیگر آن علم و تکنولوژی کنترل است و کار آن  بکارگیری ماده در مقیاس نانومتر است.استفاده از این علم در آبکاری استیل تحقیقات بسیار زیاد و موقعیت‌ های تجاری زیادی را در اکثر زمینه ها به خصوص آبکاری استیل ایجاد کرده است. از جنبه خاص میتوان گفت از نانو تکنولوژی برای مواد دارای ساختار نانویی یا همان موادی با بلور های بسیار ریز که معمولا اندازه آنها  کمتر از ۱۰۰ میکرومتر است استفاده می شود. مواد نانو ساختاری دارند که با سنتز الکتروشیمیایی ترکیب و تولید میشوند و میتوان گفت دارای خاصیت های زیادی مانند استحکام یا نرمی‌ و سختی، مقاومت به سایش یا ضریب اصطکاک و مقاومت الکتریکی یعنی قابلیت انحلال هیدروژن و نفوذ پذیری، مقاومت به خوردگی و ترک ناشی از خوردگی و پایداری دمایی را دارند.
یکی از روش های مقرون به صرفه برای تولید، محصولاتی با شکل های مختلف و استفاده شده از پوشش های نازک و ضخیم  مانند فویل ها و صفحه ‌ها با شکل های غیر ثابت با روشهای آبکاری استیل به صورت الکتریکی است.
به همین دلیل روشهای زیاد و مهمی  برای صنعت آبکاری استیل وجود دارد تا نقش تعیین کننده توسعه و گسترش و کاربردهای جدید نانوتکنولوژی  را نشان دهد، وجود دارد.

 

 

 

 

 

آبکاری استیل با آلیاژ نیکل

 

آلیاژ نیکل یکی از مهمترین فلزاتی است که در آبکاری استیل به کار برده می ‌شود. تاریخچه آبکاریاستیل به روش نیکل به بیشتر از صدها سال گذشته میباشد. آبکاری استیل با آلیاژ نیکل ابتدا در سال ۱۸۴۳ توسط R.Rotlger در زمانی که توانست رسوبات نیکل را از حمامی که شامل سولفات نیکل و آمونیوم بدست بیاورد شروع شد.
بعد از آن
Adams اولین شخصی بود که توانست آبکاری استیل با نیکل را در کارهای تجاری شروع کند. آلیاژ نیکل رنگی سفید و شبیه نقره دارد که کمی متمایل به زرد میباشد و به راحتی انعطاف پذیر میباشد و دارای خواصی مانند انبساط و انقباض و حالت جوش ‌پذیری است و داری کمی خاصیت مغناطیسی می ‌باشد . آبکاری استیل با نیکل معمولا به خاطر ایجاد یک لایه براق و زیرسازی برای لایه بعدی آبکاری مانند کروم انجام میشود و آن به خاطر فراهم آوردن برای جلای سطح آبکاری شده و مقاومت و استحکام در برابر خوردگی و زدگی برای قطعات فولادی مانند برنج و یا حتی مواد پلاستیکی که به روش‌ های شیمیایی متالیزه شده‌‌‌اند، میباشد. مواد شیمیایی که در آبکاری استیل با نیکل به کار می ‌روند به شرح ذیل میباشند

 

        • نمک فلزی که یکی مهمترین آنها سولفات نیکل است و همچنین از کلرید نیکل و سولفومات نیکل نیز در برخی مواقع استفاده می ‌شود.

 

        • نمک رسانا که از آن برای بالا بودن قابلیت رسانایی استفاده میشود و معمولا از کلریدهای مخصوصا کلرید نیکل استفاده می ‌شود.

 

        • مواد تامپونه کننده که از آن برای ثابت نگه داشتن PH یا همان اسید بوریک استفاده می ‌شود.

 

        • مواد ضد حفره ‌ای شدن که از آنها برای جلوگیری از حفره ای شدن استفاده میشود بدین صورت که به نیکل موادی اضافه می کنند که آنها را مواد تر کننده می نامند. در قدیم از مواد اکسید کننده به عنوان مواد ضد حفره استفاده میشد.

 

 

 

آبکاری استیل با آلیاژ کروم

 

روکش های استفاده شده در آبکاری استیل با کروم معمولا رنگی شبیه نقره سفید مایل به آبی را دارا میباشند.یکی از نقاط مثبت این روش این است که  قدرت انعکاس سطحی که آبکاری استیل با  کروم‌ شده است بسیار صاف و صیقلی شده در حد ۶۵% است و ثابت میماند اما  خاصیت انعکاس نقره و نیکل با گذشت زمان از بین میرود و کم میشود.اما آبکاری استیل با کروم خاصیت انعکاسی خود را در زمان های طولانی از دست نمیدهد.
از دیگر ویژگی های آبکاری استیل با کروم ای است دارای خاصیت جوشکاری و رنگ‌ کاری نمیشود و قابلیت رنگ پذیری با نقاشی را ندارند. آلیاژ کروم در مقابل گازها و مواد قلیایی و نمک ها بسیار مقاوم میباشد ولی اسید سولفوریک و اسید کلریدریک و سایر اسیدهای هالوژن‌ دار بر روی کروم اثر می گذارند و این یکی از نکات منفی آبکاری استیل به روش کروم میباشد.
یکی دیگر از مزیت های این روش این است که روکش ‌های کروم مقاومت بسیار خوبی در طی سالیان از خود نشان می ‌دهند و کدر نمی‌ شوند. به همین خاطر برای تمیز کردن و یا نو نمودن آنها به هیچ محلول  یا محصولات تمیز کننده احتیاجی ندارند. محصولات آبکاری استیل با کروم تا ۵۰۰ درجه سانتیگراد هیچ اثری از لحاظ کدر شدن متحمل نمی ‌‌شوند.

 

 

 

 

 

کروم رفتاری شبیه به یک فلز نجیب را دارد. لایه های پوشش دهنده در آبکاری استیل با آلیاژ کروم بسیار براق با ضخامت پایین حدود ۱ میکرومتر میباشند که معمولا در کروم‌ کاری تزییناتی بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد و از معایب آن این است که فولاد را در مقابل خوردگی و زدگی حفاظت نمی‌ کنند زیرا تزیین کاری شده اند.
کروم کاری ای که  در مقابل خوردگی و زدگی استحکام و مقاومت کافی را داشته باشد از طریق کروم ‌کاری سخت انجام میپذیرد. به دلیل اینکه آبکاری استیل با کروم  سطح مورد آبکاری شده را کامل پوشش نمیدهد به همین دلیل کروم ‌کاری تزیینی هرگز به تنهایی نمی تواند انجام شود و معمولا آن را به عنوان پوشش نهایی برای زیبایی و حفاظت استفاده میکنند. در صورت معمول در این مدل از نیکل به عنوان پایه محافظ استفاده می ‌شود.

 

 

 

آبکاری استیل با مس

 

مس یک نوع از فلزات است که دارای قابلیت کشش زیاد و بدون پاره شدن میباشد و آبکاری استیل با مس یعنی اینکه این مدل نرم و هادی بسیار خوب جریان برق و گرما است. مس یک از هیدروژن های نجیب‌ است و این یعنی اینکه آبکاری استیل با آلیاژ مسنه تنها در مقابل آب و محلولهای نمک ‌دار بلکه در مقابل اسیدها نیز بسیار مستحکم و دارای مقاومت میباشد.
اکسید کننده‌ها و اکسیژن موجود در هوا به راحتی مس را به اکسید مس تبدیل می‌ کنند این اکسید ها برخلاف خود فلز در اکثر اسیدها قابلیت حل شدن را دارند. به همین دلیل و وجود گازهای مخرب در محیطهایی که دارای گوگرد در هوای خود میباشند روی جنسهای که آبکاری استیل با مس شده اند لایه ای از سولفور مس با رنگی تاریک و یا سبز تشکیل می ‌شود.

 

 

 

الکترولیت‌ های آبکاری استیل با مس

 

• الکتر‌ولیت‌ هایی آبکاری استیل با آلیاژ مس به دو صورت میباشد. یکی بر اساس اسید سولفوریک یا اسید فلوریدریک میباشد و دیگری الکتر‌ولیت هایی هستند که فسفات در بر دارند .

 

 

 

آبکاری استیل به روش اکترولیتی

 

یکی از رایج ترین روش های آبکاری استیل ، آبکاری استیل الکترولیتی است. در این مدل از |آبکاری استیل از جریان الکتریکی در آبکاری کمک گرفته می شود به صورتی که لایه نازکی بر سطح استیل قرار میگیرد و فلزی که قرار است آبکاری استیل شود را به اند مدار الکتریکی وصل میکنند و لایه ای که زیر قرار گرفته است را با الکترود دارای بار منفی اتصال میدهند تا سطوحی که رو و زیر استیل در محلول مخصوص آبکاری استیل قرار بگیرند.
این نوع آبکاری استیل به عوامل موثری بستگی دارد که میتوان کفت این عوامل شامل ترکیب شیمیایی محلول , میزان جریان برق و مدت زمان تنظیم آبکاری استیل هستند .
یکی از متداول ترین روش آبکاری استیل ، استفاده از روش آبکاری الکترولیتی می باشد که در بیشتر مواقع در کارگاهها از این روش استفاده میشود.

 

 

 

آبکاری استیل الکترولس

 

در آبکاری استیل به روش الکترلس یا همان استیل اتوکالیستی بدین گونه است که به جای قرار دادن آن در محلول الکتریکی از ابکاری استیل شیمیایی استفاده میشود که این مدل باعث پوشش دادن سطح زیری با نیکل می شود.
آبکاری استیل الکترولس یکی از معمول ترین روش های ابکاری با آلیاژ نیکل می باشد . در شروع این فرآیند ابتدا  محلولی از نمک ، نیکل هیپوفسفیت و مواد شیمیایی دیگر را تهیه میکنند و فلز را درون این محلول قرار می دهند تا نیکل  به  سطح  داخلی فلز نفوذ کند .

 

به عبارت دیگر آبکاری استیل الکترولس یکی از متداول ترین نوع برای آبکاری است. این روش آبکاری استیل ، که به آن آبکاری اتوکاتالیستی نیز میگویند، نیازی به جریان الکتریکی ندارد. در عوض، یک واکنش شیمیایی سبب می شود که یک پوشش نیکل روی سطح فلز زیرین برای پوشش قرار گیرد.

 

رایج ترین روش آبکاری استیل الکترولس، آبکاری استیل با نیکل است. برای ایجاد این واکنش شیمیایی، فلز اصلی در حمام قرار دارد که حاوی نمک نیکل، هیپوفسفیت و سایر مواد شیمیایی است.

 

زمانی که از روش آبکاری استیل الکترولس استفاده میشود، پوشش حاصل بدست آمده بسیار سخت میباشد. به همین دلیل پوشش ایجاد شده مقاومت بیشتری در برابر خوردگی و زدگی را دارا می باشد. این را باید دانست که آبکاری استیل الکترولس برای محصولاتی که نیاز به مقاومت و استحکامت بالایی در برابر خوردگی و زدگی و ساییدگی دارند ، بسیار مورد پسند است.

 

 

 

 

 

پاکسازی فلزاستیل قبل از شروع آبکاری استیل

 

برای آبکاری استیل ابتدا باید سطح فلز استیل را از هر گونه آلودگی، زدگی، آلاینده، کثیفی و ... تمیز و پاکسازی نمود زیرا سطوح استیل در ابتدایی ترین مرحله به سطحی فعال و پاکیزه و بسیار تمیز نیاز ذارد چون هر گونه آلودگی و کثیفی مانع چسبندگی پوشش آبکاری استیل بر روی سطوح فلز می شود و کوچکترین زنگ زدگی و خوردگی و کثیفی می تواند در قسمتهایی که آبکاری استیل شده اند لکه های سفید , سیاه , حفره و زبری را ایجاد نماید.
روش های پاکسازی و تمیز کردن سطوح استیل شامل سمباده کاری ، چربی زدایی قوی ، پرداخت ، خشک کردن سطوح میباشد. عملیات پاکسازی و تمیز کاری حتما حتما باید قبل از انجام آبکاری استیل صورت گیرد .

 

 

 

فلزات استفاده شده در آبکاری استیل

 

در روش آبکاری استیل و پوشش دادن و روکش کردن فلزات استیل از مواد و فلزات مختلفی استفاده میشود. این مواد و آلیاژ ها عناصری مانن طلا ، نقره ، روی ، مس ، پلادیوم ، قلع ممکن است باشد. در عملیات و روش آبکاری استیل این کار ممکن است که از یک یا ترکیب چند فلز روکش کردن و پوشش دادن به فلز انجام بپذیرد .

 

 

 

آبکاری استیل به روش لوله آهنی

 

در روش آبکاری استیل به روش لوله آهنی یا همان لوله آبکاری سرد از ورق روغنی استفاده میشود و این ورق ها با اضافه نیکل و یا کروم مراحل آبکاری را به اتمام میرسانند. از این نوع مدل آبکاری استیل در لوله برای تهیه و ساخت و تولید وسایل آشپزخانه و لوازم تزئینی بسیار استفاده می شود.از مزیت های این روش این است که لوله های آبکاری شده پس از اتمام کار دارای سطحی صاف و صیقلی و آینه ای میباشند .

 

 

 

آبکاری استیل با استفاده از آلیاژ روی

 

فلز و آلیاژ روی چهارمین فلز پر کاریرد در کل جهان می باشد و آبکاری استیل به صورت آبکاری روی یا ورق گاوانیزه بسیار پر کاربرد و پر مصرف در صنایع خودرو سازی می باشد. در عملیات گالوانیزه یک لایه نازک روی  مثل دژ محکمی در برابر خوردگی و زدگی عمل میکند و به عنوان سدی محافظ بر روی استیل تشکیل میشود و برای جلوگیری از نفوذ رطوبت و نم و زنگ زدگی عمل می کند .

 

نرده استیل استنلس یا نرده آبکاری شده

 

بعضی اوقات برخی از تولید کنندگان و افرادی سودجویی برای فریب مردم و خریداران در بازار اقدام به تبلیغات تولید نرده استیل استنلس نموده اند وای واقعیت این است که لوله هایی با روکش آبکاری استیل تولید میکنند و به مشتری تحویل میدهند . در این حال هم  کلی سود را به دلیل استفاده از لوله های فولادی ارزان به جیب خود میزنند . در این بین برای اینکه اینگونه اتفاقات برای مشتریان نیفتد در زیر برای شما عزیزان چند نکته برای تشخیص بین جنس اصل و فیک را بیان میکنیم

 

                  لوله یا سازه آبکاری استیل شده سطح براقی دارند اما براقیت آنها یکسان در کل سطح نیست. اگر براقیت آن سطح موجدار بود باید آن را بدانید که جنس لوله استنلس استیل نیست و فیک است

 

                  به راحتی میتوان با یک جسم تیز روی لوله یا سازه را تراسید تا متوجه شد که آیا جنس فیک است یا خیر بدین صورت که اگر سطح کار یکپارچه بود پس استنلس استیل اصل است اما اگر سطح تراشیده شد بدانید که فولاد آبکاری استیل شده است.

 

 

 

آموزش آبکاری استیل فلزات

 

برای یادگیری کلی و دقیق آبکاری استیل باید نحوه آبکاری را  به ‌صورت عملی آموزش ببینید و افزایش مهارت عملی از مهمترین مسایل این کار است ولی بهتر است تکنیک‌ ها و نکات مهم را نیز به ‌صورت تئوری آموزش ببینید که در زیر به صورت کلی مسایل مهم را برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد.

 

 

 

مواد لازم برای آبکاری استیل فلزات

 

در مراحل ابتدایی  برای آبکاری استیل فلزات باید مواد مورد نیاز را برای این فرآیند بشناسیم. انتخاب مواد با کیفیت برای آبکاری به نتیجه ‌ای که در آخر برای آبکاری مد نظر است بستیگی دارد. از طرف دیگر شرایط انجام آبکاری استیل و حمام مورد نیاز این کار نیز نقش مهمی در انتخاب مواد مناسب دارند. آلیاژها و مواد و فلزاتی که بیشترین کاربرد برای آبکاری استیل را دارند عبارتند از نیکل و نیکل سیاه، کروم، آلیاژ پالادیوم، طلا، نقره، مس، قلع، پلاتین، روتنیوم، کادمیوم، برنج، روی.

 

باید این را در نظر گرفت که امکان دارد برای بعضی از آبکاری‌ استیل فقط از یک فلز استفاده میشود اما در مواقعی نیاز به ترکیب چند فلز به‌ صورت یک آلیاژ می باشد که این کار ارزش آبکاری استیل را بالا می ‌برد و هزینه آبکاری را بالا می برد.

  

چگونگی آبکاری استیل فلزات

 

آبکاری الکتروشیمیایی فلزات یکی از رایج ترین  نوع آبکاری استیل است بر این اساس جایگزینی الکتریکی عمل می‌ کند. آند و کاتد ویژگی‌ های الکتریکی فلز هستند که از آن ‌ها برای آبکاری استیل استفاده می ‌شود. کاتد قسمتی است که پوشش فلزی آبکاری استیل بر روی آن قرار می ‌گیرد. بدین صورت که کاتد و آند در یک حمام الکترولیتی غوطه‌ ور میشوند و یک جریان برق از میان آن‌ ها عبور می ‌کند. این حمام از نمک و فلزی که به‌ عنوان پوشش برای ماده آبکاری استیل قرار است استفاده شود، پر شده است. بعد از عبور جریان برق، یون ‌های فلزی به سطح کاتد میروند و روی قطعه متصل به کاتد می‌ نشینند.

 

این روش آبکاری استیل خیلی شبیه روش الکتروفرمینگ است اما تفاوت ‌های کوچی از هم دارند. در آبکاری استیل فلزی جنس ماده برای پوشش دهی باید با جنس محصول مورد نظر یکی باشد اما در الکتروفرمینگ یک لایه نازک از روی قطعه مورد نظر برداشته و بعد با مواد مورد نظر آبکاری استیل انجام میشود. به همیت دلیل در این روش مقاومت و استحکام ماده تولید شده در برابر شرایط محیطی بیشتر میشود و طبیعتا قیمت آن نیز افزایش پیدا میکند. از این دو روش می‌ توان به‌ صورت سوا یا ترکیبی باهم برای آیکاری استیل استفاده کرد. اگر برای تولید محصول از هر دو روش استفاده کنیم ارزش آن بسیار بالا خواهد رفت و طبعا قیمت آن هم بالا میرود.

 

 

 

در آخر این را میتوان گفت که انجام آبکاری استیل می ‌تواند یک سرگرمی بسیار خوب و عالی برای شما عزیزان باشد و ممکن است از نظر اقتصادی و درآمد هم در زندگی تاثر داشته باشد. ولی باید این نکته ‌را در نظر گرفت که برای انجام آبکاری استیل خوب باید از لحاظ تئوری و عملی بسیار وارد بر آن کار بود تا به ضر و خرابکاری منجر نشود. علاوه بر تسلط روی کار باید  نکات ایمنی بسیار رعایت کرد تا خطری متوجه کسی نشود.

 

 

 

 

آبکاری استیل  

 

آبکاری آریا با بیش از یک دهه تجربه با بکار گیری به روز ترین تجهیزات مناسبت ترین گزینه برای آبکاری استیل  با بهترین قیمت و بالاترین کیفیت آبکاری می باشد.

 

اگر قصد آبکاری استیل  را دارید برا محصولات خود همواره میتوانید با مشاوران آبکاری آریا در تماس باشید تا از بهترین قیمت آبکاری و شرایط آبکاری اطلاع حاصل فرمایید

 

آبکاری آریا در رزومه خود سابقه طولانی در آبکاری استیل  دارد و میتوانید برای آبکاری استیل  با اطمینان محصولات خود را به آبکاری آریا سپرده تا محصولی با کیفیت عاالی پس از آبکاری داشته باشید.

 

 

 

هزینه آبکاری استیل  

 

برای دریافت قیمت و هزینه آبکاری استیل  کافی است با شماره زیر تماس حاصل فرمایید. هزینه آبکاری استیل  در آریا پی وی دی با کمترین قیمت و کمترین زمان انجام میشود.
در کل هزینه آبکاری استیل  بستگی به تعداد سفارشات شما بستگی دارد.

 

09123308732
منصور براتی

 

 

 

 

مدت زمان مورد نظر برای آبکاری استیل  

 

مدت زمان مورد نیاز برای آبکاری استیل  بستگی به تعداد سفارشات شما و سفارشات قبلی آبکاری آریا دارد ، البته آبکاری آریا با توجه به داشتن بهترین و به روزترین تجیهزات آبکاری در ایران در کمترین زمان ممکنه آبکاری استیل  را برای شما دوستان عزیز انجام خواهد داد.

 

 

 

کیفیت آبکاری استیل  

 

آبکاری پی وی دی آریا ، دارای کیفیتی در سطح جهانی می باشد از این رو بیشتر صادر کنندگان آبکاری آریا رو برای آبکاری استیل  انتخاب میکنند چون از کیفیت و دقت آن مطمعن هستند.

 


مشاوره جهت آبکاری استیل  

 

در صورت داشتند هرگونه سوال در مورد آبکاری استیل  همواره میتوانید با ما در تماس باشید به صورت حضوری یا تلفنی پاسخگویی شما هستیم.

 

 

 

تخفیف آبکاری استیل  

 

در صورت عقد قرار داد برای همکاری متوالی و تعداد سفارشات بالا حتما شامل تخفیف در آبکاری استیل  خواهید شد.

 

 

 

آبکاری استیل  در تهران

 

محل آبکاری آریا در تهران قرار دارد ولی از سراسر ایران عزیزمان سفارش های آبکاری استیل  پذیرفته میشود و در کمترین زمان انجام و ارسال خواهد شد.